TOP AGILITY DOG 2013

Data: 21-22.09.2013
Miejsce: Stadion Sportowy, ul. Wernera 29/31, Radom
Sędzia: Anne Savioja (Finlandia)
WYNIKI

Nie możemy zacząć inaczej, niż od fenomenalnego debiutu naszych Large Open bordero – śmigaczy!

Lidka z Sigmą w niedzielę były nie-do-zatrzymania i najpierw wygrały egzamin LA1 w pięknym stylu, a później jumping open, co w połączeniu z sobotnim agility dało im 3cie miejsce w łącznej klasyfikacji.
Witek z Arielem od razu z debiutanckich zawodów openowych przywieźli 2 łapki do LA2! Dołożyli do tego jeszcze miejsca na pudle w jumpingu! Ogromne gratulacje za tak wspaniały debiut i czekamy na więcej!!!
Nasze bardziej doświadczone Large Open również radziły sobie bardzo ładnie. Emilia z Azalią wybiegały w niedzielę 4te miejsce w egzaminach na czysto i zdobyły tym samym swoją pierwszą łapkę do A2! Kasia z Melą były o jedno delikatne zahaczenia łapką o skok w dal od czystego LA1.
W wyższych klasach zaawansowania również było na co patrzeć – Wojtek z Dolly świetnie przebiegli egzaminy i w oba dni wygrali zdobywając zaszczytne 1 miesjca, a zatem mają 2 łapki już do LA3! A dołożyli do tego jeszcze 3cie miejsce w sobotę w jumpingu!
Mokka z Bambi biegały świetnie jak zawsze (no, jak zazwyczaj ;) ), usłyszały od sędziny wiele miłych słów, a okrasiły weekend wygraną w egzaminie LA3 w sobotę i drugim miejscem w LA3 w niedzielę, po hardocrowym biegu z jakąś ozdóbką ‘szicu’ plączącą się niebezpiecznie pod nogami. Gratulujemy wyników i zachowania spokoju!

W medium ekipa wyjątkowo silna, ale biegająca ze zmiennym szczęściem – Marzena z Neską i Kawą z wieloma wynikami na pudle, ale też z pechowo odebraną przez sędzinę szansą walki o zwycięstwo i tytuł Top Dog, niesłusznie dyktującą Nesce błąd na prawidłowo pokonanej huśtawce w agility. Sajko z Dżodżo zmieścili się na pudle w MA2 w niedzielę, niestety z minimalnym przekroczeniem czasu przez niedyspozycję Dżodżo.

W small również ciekawe wyniki. Ola ze Skipem wygrany na czysto egzamin SA1 w sobotę, Aneta z Milo parę naprawdę dobrych biegów i miejsce na pudle w jumpingu. Ania z Fuksem również super, bez zrzutek i znowu – z odebraną przez sędzinę „łapką” do SA2 przez pokazanie błędu na prawidłowo zaliczonej strefie.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne zawody!