Mistrzostwa Polski 2013

Data: 29.09.2013
Miejsce: Warszawa (Plac szkoleniowy DogCampus)
Sędzia: Alen Marekovic (Chorwacja)

Tym razem ekipa Cavano nie była liczna, ale zdecydowanie zauważalna!  Mistrzostwa Polski zaczęły się od agility i „sypnęły” niezłymi wynikami naszych zawodników.
W klasie small Milo i Aneta świetnie przebiegli z jednym drobnym błędem, i zajęli 3cie miejsce. W medium Nesca z Marzeną w świetnym stylu pokonały tor i wygrały agility medium! Dodatkowo Ghandi z Zuzią, przeżywający wspólny renesans formy, uplasowali się w pierwszej dziesiątce z niewielką stratą do podium. W large Laryks i Magda oraz Wermut i Sajko zaliczyli niezłe biegi, i pomimo błędów, zajmowali odpowiednio miejsca 14 i 16. Na swoich drugich openowych zawodach w karierze Ariel i Witek pokonali tor agility na czysto i zajmowali rewelacyjne 5te miejsce.

W jumpingu Cavano utrzymało formę i efektem są medale! Milo z Anetą utrzymali nerwy na wodzy i zajmując 2gie miejsce w jumpingu zapewnili sobie 2gie miejsce w klasyfikacji łącznej i tytuł I wicemistrza Polski small!!! Wspaniałe podsumowanie roku pracy tej nowo utworzonej pary!!!

W medium Ghandi z Zuzią pobiegli jak prawdziwi zawodowcy, czysto i dokładnie, zajmując 2gie miejsce w jumpingu. Dzięki temu oraz łaskawości pozostałych dyskwalifikujących się zawodników ;-)   zajęli w klasyfikacji łącznej 3cią lokatę, a zatem zakończyli sezon z tytułem II wicemistrza Polski agility medium!!! Piękny powrót na podium po ciężkiej kontuzji Ghana!!!
Nesca z Marzeną, jako zwyciężczynie otwierającego rywalizację agility, biegły jako ostatnie, ale poradziły sobie z presją znakomicie. Wygrały jumping, wygrały klasyfikację łączną i skończyły sezon jako Mistrzynie Polski Agility w klasie medium!!!

w large Laryks i Magda bardzo płynnie pobiegli jumping, ale niestety zrzutki zepchnęły ich z podium w jumpingu. Mimo tego, w klasyfikacji łącznej zmieścili się w pierwszej dziesiątce! Doskonały wynik po tak długiej przerwie w startach!!!

Wszystkim medalistom serdecznie gratulujemy, mamy nadzieję, że wrześniowe Mistrzostwa Polski w Warszawie staną się tradycją. A bardzo selektywne i wymagające torki chorwackiego sędziego Alena Marekovica będziemy szlifować na zimowych treningach!